Prihlásenie

D-Link uvádí all-in-one bezdrátový 802.11n router DIR-685

D-Link uvádí all-in-one bezdrátový  802.11n router DIR-685

Novinka se může pochlubit funkcemi úložiště dat a displejem pro fotografie a miniaplikace

Praha 5. května 2009 – D-Link, přední výrobce end-to-end síťových
a komunikačních řešení pro firmy i domácnosti,
představuje svůj první all-in-one bezdrátový router DIR-685 určený domácnostem. Tato novinka má všechny funkce špičkového 802.11n Wi-Fi routeru, který je doplněn o síťové úložiště dat (NAS), technologii SharePort pro sdílení tiskáren a skenerů a 3,2" LCD displej s velkým rozlišením pro zobrazování fotografií, miniaplikací a stavu sítě.

 

Nový D-Link DIR-685 představuje moderní doplněk pro digitální domácnost, který je navržen s důrazem na pohodlnou obsluhu a funkčnost. Při instalaci routeru ve svislé poloze uvidí uživatelé dobře na displej, který zobrazuje stav zařízení formou přehledných grafů a také digitální fotografie, streamované video, předpověď počasí nebo další informace z internetu v reálném čase. LCD displej nabízí až 1,6 milionu barev.

 

K elegantnímu vzhledu nového bezdrátového směrovače přispívá také použití skrytých interních antén. Funkce síťového úložiště dat (NAS) podporují UPnP server a stahování přes BitTorrent. Vestavěný FTP server umožňuje uživatelům přistupovat k dokumentům, fotografiím, hudbě a dalším médiím lokálně přes domácí síť nebo dálkově přes internet. 

 

„Tento router je špičkové „all-in-one“ domácí síťové zařízení, které umožňuje zákazníkům využívat nejnovější technologie přímo v jejich domácnostech,“ říká Aleš Pícl, ředitel společnosti D-Link Česká republika. „Nabízí všechny funkce routeru, NAS, FTP serveru a tiskového serveru – to vše v jedné malé úhledné krabičce, která snadno zapadne do domácího prostředí a navíc zohledňuje ekologické faktory.“

 

DIR-685 využívá technologii D-Link Green, která pomáhá šetřit energii několika způsoby - například automatickým rozpoznáním aktivity portu a délky kabelu
a odpovídající regulací potřebné energie, sloučením všech funkcí do jednoho zařízení namísto mnoha samostatných produktů a použitím klidového režimu, který automaticky vypíná napájení LCD displeje. Wi-Fi modul routeru lze zapínat a vypínat podle zadaného časového rozvrhu provozu WLAN, přičemž napájecí adaptér splňuje kritéria programu Energy Star a dosahuje průměrné úspory energie ve výši až 30 %. Obdobnými funkcemi pro úsporu energie a prodloužení životnosti pevného disku je vybaven také modul NAS.

 


Oba USB porty na zadní straně routeru DIR-685 využívají novou technologii
D-Link SharePort, která umožňuje skupině uživatelů snadné sdílení USB zařízení, například klasických tiskáren, multifunkčních tiskáren (MFP) a externích pevných disků z libovolného místa v domě nebo kanceláři. SharePort mění tyto lokální USB porty na rychlé a pohotové virtuální porty pomocí nové technologie pro připojení USB přes TCP/IP (USB over TCP/IP).

 

Pro snadnou a příjemnou práci s fotografiemi uzavřel D-Link partnerství
s FrameChannel, bezplatnou webovou službou (internetphotoframe.com), která umožňuje uživatelské úpravy obsahu zobrazovaného na displeji. Uživatelé tak mohou velmi snadno a pohodlně vyhledávat a prohlížet fotografie.

 

Doporučená koncová cena nového all-in-one bezdrátového 802.11n routeru
D-Link DIR-685 byla stanovena na 6 921 Kč bez DPH. První dodávky jsou naplánovány na červen 2009.

O společnosti D-Link

Společnost D-Link, která byla založena před více než 20 lety v roce 1986, je největším výrobcem síťových produktů mimo území USA. Společnost dosáhla pozice jednoho z předních dodavatelů síťových broadbandových digitálních prvků pro hlasovou a datovou komunikaci a řešení pro digitální domácnosti, malé a střední podniky či velké společnosti. S miliony vyrobených a distribuovaných síťových a komunikačních produktů má D-Link významné postavení na trhu a jeho produkty vykazují vysoký poměr cena/výkon. D-Link má zastoupení ve 20 zemích po celé Evropě s centrem v Londýně. Tento region je pro společnost strategicky důležitý a představuje jednu třetinu jejích globálních příjmů.

 

D-Link, který slaví v tomto roce 23 let „budování sítí pro lidi“, dodává celosvětově 21 % všech LAN přepínacích portů a před ním se drží již jen společnost Cisco. Řešení od D-Link se ideálně hodí pro digitální domácnosti, malé a střední podniky (SMB) i velké firmy.

Nehlasované
D-Link uvádí all-in-one bezdrátový  802.11n router DIR-685
 
D-Link uvádí all-in-one bezdrátový  802.11n router DIR-685