Prihlásenie

Nový nástroj Novell Pulse prichádza na trh

Nový nástroj Novell Pulse prichádza na trh

Prvé real-time multiplatformné prostredie pre podniky zahŕňa autorizáciu, komunikačné a sociálne služby a to v jednom, zabezpečenom riešení. Účastníci konferencie BrainShare 2010 Salt Lake City dostali informáciu ako prví

 

Bratislava – 15. apríl, 2010 – Spoločnosť Novell predstavila skúšobnú verziu nástroja Novell® Pulse a účastníkom každoročnej konferencie BrainShare 2010 v Salt Lake City poskytla prístup k verzii akom prvým. Novell Pulse je prvé real-time prostredie pre podniky, ktoré kombinuje autorizáciu, komunikačné a sociálne služby s robustným zabezpečením a možnosťami manažmentu.

 

Novell Pulse umožňuje tímom pracovať rýchlejšie, s lepšími výsledkami, ktorých cieľom je zefektívniť prácu organizácie v dnešnej ekonomike.

 

Tradičné nástroje podnikovej spolupráce neponúkajú sociálne webové služby, ktoré ľudia používajú v ich súkromnom živote, pričom ich chcú používať aj vo svojej práci pre zefektívnene ich práce,” povedal Michael Fauscette, viceprezident Software Business Solutions v IDC. Novell Pulse je ideálnym nástrojom ďalšej generácie, ktorý spája svet zabezpečeného pracovného prostredia a flexibilného, funkčného a používateľského sveta.

 

Používatelia dnes vyžadujú prívetivé používateľské rozhranie aj v podnikových riešeniach. Avšak s narastajúcimi bezpečnostnými rizikami, podniky vyžadujú čoraz viac kontroly nad identitami a prístupmi, a to práve v prípade nástrojov pre spoluprácu aj v oblasti sociálnych sietí. S dlhou históriou v oblasti bezpečnostných, podnikových, vzájomne spolupracujúcich riešeniach, je  spoločnosť Novell pripravená splnit všetky tieto predkladané výzvy.

 

Novell Pulse navyše používa Google Wave Federation Protocol, ktorý umožňuje integráciu s inými nástrojmi budúcich generácií a kompatibilnými aplikáciami, ako Google Wave, rovnako ako aj ďalšími rozšíreniami, ktoré tretie strany postavia nad platformou Novell Pulse.

 

Vytvorili sme Google Wave, aby pomáhal ľuďom pracovať spolu a prediskutovávať myšlienky na živo, v skutočne obohatenom prostredí,” povedal Dan Peterson, produktový manažér Google. “Organizácie  si vďaka Google Wave Federation Protocolu  môžu vytvárať vlastné Wave služby, ktoré budú schopné spolupracovať s ostatnými Wave poskytovateľmi, vrátane Google.“

 

Novell Pulse predstavuje prostredie, ktoré umožňuje používateľom pracovať s nástrojmi Instant messagingu, zdieľania dokumentov, pripojenia k sociálnym sieťam, editovania dokumentov v reálnom čase a zároveň umožňuje podnikovú kontrolu. Kľúčové vlastnosti nástroja zahŕňajú:

 

-       Bezpečnostné zameranie na používateľa, skupinu, organizačnú úroveň – to umožňuje udržať informácie v bezpečí.

 

-       Spoluprácu v reálnom čase – editovanie a zdieľanie dokumentov umožňuje pracovať viacerým používateľom súčasne na jednom projekte v reálnom čase, s editovateľnými, on-line dostupnými dokumentmi s možnosťou zdieľania, prehliadania a komentovania tak, ako je to možné v tradičných dokumentoch.

 

-       Podnikové sociálne siete a sociálne blogy umožňujú používateľom zdieľať a komentovať nové nápady a myšlienky. Funkcia návrhov odporúča používateľovi najlepšie návrhy.

 

 

 

 

Dostupnosť

 

Účastníci konferencie BrainShare 2010 v Salt Lake City získali ako prví prístup ku skúšobnej verzii Novell Pulse. Novell začal s rozposielaním prístupov pre účastníkov niekoľko týždňov po ukončení konferencie Novell BrainShare 2010. Všetci ostatní zainteresovaní sa môžu zaregistrovať na http://www.novell.com/pulse, pričom budú informovaní vo chvíli, keď bude beta verzia dostupná pre širšiu verejnosť. Novell Pulse bude všeobecne dostupný v druhej polovici roku 2010.

 

 

 

O spoločnosti Novell:

Spoločnosť Novell, Inc. (Nasdaq: NOVL) poskytuje infraštruktúrny softvér pre otvorené podnikové systémy. Je lídrom v oblasti celopodnikových operačných systémov založených na Linuxe a open source softvéru a tiež v oblasti zabezpečenia a správy systémov potrebných na prevádzku zmiešaných prostredí IT. Pomáhame našim zákazníkom minimalizovať náklady, komplikácie a riziká a umožňujeme im sústrediť sa na inovácie a rast. Ďalšie

Informácie nájdete na webe http://www.novell.com. Ďalšie informácie získate v Centre podpory zákazníkov spoločnosti Novell (NCCC) v SR na tel +420 283 007 311 alebo na českých a slovenských webových stránkach http://www.novell.cz a http://www.novell.sk. Informácie pre novinárov sú v origináli k dispozícii na adrese www.novell.com/pressroom.

 

Nehlasované