Prihlásenie

Správy a vyhlásenia z oblasti IT, telekomunikácií a Internetu

Desatoro lyžovačky autom? Lyže a lyžiarky nestačia

Na cestu pribaľte aj reťaze, „zásoby“ pre auto, no nezabudnite ani na kontakty či poistenie.

 

Neviete sa dočkať jarných prázdnin, aby ste už s deťmi vyštartovali na hory, prípadne sa na lyžovačku chystáte s priateľmi či po vlastnej osi autom? Skontrolujte si poistenie, potrebné kontakty, preverte technický stav vozidla, „zásoby“ pre auto, jeho výbavu, ale napríklad aj veľkosť. „Niekedy pomôže strešný box na aute, no ak ste početnejšia rodina a veci na lyžovačku sa vám ani tam, ani do vozidla nepopracú, je dobré ešte pred lyžovačkou zistiť, či nemáte možnosť zameniť na čas dovolenky vaše menšie vozidlo za väčšie,“ hovorí Vladimír Guštafik, Team Manager Operations Services Business Lease Slovakia. Spoločnosť je poskytovateľom komplexnej mobility a operatívneho lízingu. Tu je desať rád, na čo nezabudnúť pred cestou.  

 

Xiaomi nezastavuje a rozdává další slevy

Hledáte telefon pro děti, své rodiče nebo prostě chcete jen výkonný telefon na práci? Chytrý mobilní telefon Xiaomi Redmi 7A obsahuje vše, co od smartphonu očekáváte. Varianta 2+16 GB je nyní za zlevněnou cenu 2290 Kč.

 

Prvé kolo poukážok na slnečné kolektory bude 3. marca 2020

Podľa harmonogramu Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry (SIEA) vo februári 2020 odštartuje ďalší ročník poskytovania poukážok na vybrané obnoviteľné zdroje energií (OZE). Ako prvé vyhlásia 18. februára kolo pre tepelné čerpadlá, ktoré bude mať k dispozícii 3 mil. eur. Druhé kolo určené pre kotly na biomasu začne 25.februára s čiastkou 500-tisíc eur. Na slnečné kolektory je pripravený od 3.marca jeden milión eur a odhadovaný počet poukážok je 571. Zverejnený harmonogram uzatvára kolo určené pre fotovoltické panely so sumou 700-tis. eur a termínom otvorenia 10. marca.

Platobná morálka v Turecku sa zlepšuje, ale...

Coface: Napriek oživeniu ekonomiky očakáva tento rok až 44 % firiem zhoršenie podmienok, pesimistický je najmä automobilový sektor.

 

Platobná morálka tureckých firiem sa o čosi zlepšila, hoci firmy naďalej zostávajú opatrné. Ako vyplýva z najnovšieho prieskumu nadnárodnej spoločnosti Coface, globálneho lídra v poistení pohľadávok firiem a manažovaní ich kreditného rizika, priemerná lehota v platobnom styku, ktorú turecké spoločnosti ponúkajú svojim obchodným partnerom, dosahuje na domácom trhu takmer 85 dní. Na vývozných trhoch je táto lehota 69 dní. Ide síce o výrazné zlepšenie, keďže ešte pred krízou v roku 2017 predstavovala  108 dní. „Hocako, priemerná doba splatnosti zostáva v medzinárodnom meradle dlhá,“ podotýka Coface.

 

Kratšie platobné podmienky odrážajú preferenciu likvidity

 

Udělejte radost k Valentýnu s 1More v růžovém stylu. Ve slevě jsou našlapaná sluchátka, která zahrají nejen romantickou hudbu.

Značka 1More naděluje na svátek zamilovaných. V akci jsou rovnou tři produkty, které potěší nejen vaši drahou polovičku, ale dokážou do uší přenést opravdu skvělý zvuk. Jako bonus je pak jejich design, který je bezkonkurenční.

 

 

Překvapte svou milou luxusními bezdrátovými sluchátky 1MORE Stylish Truly Wireless Headphones (TWS) v růžovém provedení. Sluchátka mají krásný design a stylovou dobíjecí krabičku ve stejné barvě. Jsou plně bezdrátová a díky Bluetooth 5.0 vydrží hrát až 6,5 hodiny. Díky funkci DSP vás zbaví okolního hluku, tudíž budete plně ponořeni do své zamilované hudby. Od 7. února jsou k dispozici za sníženou cenu 1690 Kč.

 

Xiaomi na Valentýna naděluje hromadu slev. Nenechte si je ujít!

Xiaomi si pro své zákazníky připravilo Valentýn plný slev. Dnešním dnem startují akční ceny, které budou trvat až do neděle 23. 2. 2020. Nenechte si je ujít. Na Valentýna můžete své drahé polovičce pořídit chytrou lampičku nebo Xiaomi smartphone v balíčku s fitness náramkem nebo hodinkami za sníženou cenu.

 

Chcete na ni zapůsobit a vykouzlit jedinečnou atmosféru? Spolu s chytrou lampičkou Xiaomi Yeelight Atmosphere Lamp to bude snadné a moment překvapení spustíte jedním kliknutím na mobilním telefonu. Stejně tak nastavíte i ideální přítmí nebo jednoduše vyberete volbu Romance pro zajištění té pravé nálady. Její cena je aktuálně snížena na 990 Kč.

 

Nové ceny u Xiaomi

Chcete vědět, jak jste na tom s kondicí nebo jak dobře večer spíte? Tak to zkuste s fitness náramkem Xiaomi Mi Band 3, který je nyní levnější a od 1. února k dostání za cenu 599 Kč. Nabízí měření tepu na zápěstí, krokoměr, výpočet kalorií, měření vzdálenosti, monitoring spánku, připojení přes Bluetooth a je i voděodolný do 50 m. Je kompatibilní s Android a iOS a podle intenzity jeho používání vydrží na jedno nabití až 20 dní.

 

Pokud byste měli zájem navíc o barevný displej s tvrzeným sklíčkem Gorilla glass, měření rychlosti, záznam trasy, měření vystoupaných pater, intervalový trénink, připojení pomocí Bluetooth i NFC, tak je zde Xiaomi Amazfit Cor 2 v černém provedení s časově omezenou sníženou cenou 990 Kč. Kromě uvedeného zobrazuje i notifikace na příchozí zprávy, volání, alarm či předpověď počasí.

 

Revolúcia v SSD čipoch?

Výrobcovia postupne prechádzajú na 4-vrstvovou pamäťové čipy. Technológia QLC je nová a zaujímavá, ale má aj svoje úskalia. „Je len otázkou času, než sa do QLC presunieme všetci," povedal Marcin Gaczor zo spoločnosti Kingston a dodal: "Zatiaľ sa držíme odolnejších TLC čipov, ale nie je to možné zastaviť a chtiac-nechtiac sa časom všetci musíme prispôsobiť tomuto trendu.“

Kamera nielen pre Apple Home

Malé kamery patria k najobľúbenejším zariadeniam pre chytré domácnosti. Je možné použiť ich ako prostriedok na ochranu majetku alebo ako komunikačný kanál s osobami nachádzajúcimi sa v blízkosti tak, ako D-Link OMNA s integráciou do ekosystému Apple HomeKit.

Wi-Fi 6, Mesh a 5G konektivita

Spoločnosť D-Link predstavila najnovšie prírastky do svojho portfólia sieťových produktov a zariadení pre video dohľad, vrátane novej generácie kamier mydlink, ktoré využívajú technológiu umelej inteligencie. Pre bezproblémové inteligentné pripojenie prichádza gigabitový Wi-Fi router DIR-1950 MU-MIMO, inteligentný Wi-Fi 6 router DIR-X1560 a oceňovaný Wi-Fi systém COVR-1902 Whole Home Mesh, ktorý sa stal víťazom 2020 IoT Breakthrough Award. Medzi novinkami nechýbajú ani revolučné mobilné 5G zariadenia DWR-2101 5G NR MiFi a outdoorová jednotka DWP-1020 5G NR s ocenením CES Innovation Award za rok 2020.